Léčíme kašel

7 tipů, jak se rychle zbavit suchého kašle

Suchý kašel může překvapit během celého roku, proto se vyplatí mít v lékárničce pomocníka Levopront, který vám spolehlivě uleví od suchého kašle. Pro účinnost domácí léčby je ale vhodné dodržovat i další zásady. Které to jsou a jak suchý kašel bezpečně poznat?

Jak se projevuje suchý kašel a kdy zpozornět?

Suchý kašel je dráždivý, doprovází ho sucho a škrábání v krku. Projevy jsou bolestivé, nedochází k vykašlávání hlenu a tak často brání v běžných aktivitách i spánku. V takových chvílích můžete vyzkoušet Levopront, který mírní příznaky suchého, dráždivého a neproduktivního kašle. Doplnit ho můžete lžičkou medu, která podrážděnou sliznici uklidní. 

Každé zakašlání sice nemusí znamenat vážné onemocnění, ale pokud kašlete více než 14 dní, zajděte si k lékaři. Suchý kašel může být projevem infekce hrtanu, zánětu dýchacích cest, astmatu nebo alergie.

Nejste si jistí, jestli vás trápí suchý, nebo vlhký kašel? Udělejte si krátký test, který vám napoví.

Bylinkové čaje pomohou na suchý kašel
Bylinkové čaje pomohou s pitným režimem, ale také zmírní průběh onemocnění

Co dodržovat při léčbě suchého kašle?

  • Pusťte do svého domova čerstvý vzduch a pravidelně větrejte.
  • Zvlhčujte vzduch v pokoji. Toho docílíte zvlhčovačem, případně můžete v místnosti sušit mokré prádlo. V druhém případě ale buďte opatrní na tvorbu plísní – vlhkost jim nahrává do karet a mají negativní vliv na zdraví.
  • Neustále doplňujte tekutiny, ideální jsou bylinkové čaje. Výbornými pomocníky v boji proti kašli jsou heřmánek, šalvěj, černý bez nebo lipový květ.
  • Pokud hledáte účinnou úlevu, sáhněte po přípravku Levopront, který kašel tlumí a nepotlačuje přirozenou očistu dýchacích cest
  • Dopřejte si Priessnitzův zábal. Ke krku přiložte bavlněnou látku namočenou ve studené vodě. Igelitem látku zakryjte  a na nepropustnou vrstvu umístěte další látku – tentokrát suchou. Obklad nechte působitalespoň 60 minut, ale nikdy ne přes noc.
  • Vyzkoušejte inhalaci vodní páry, do které můžete přidat pár kapek éterického oleje. Vhodné jsou oleje z máty, eukalyptu nebo levandule
  • Doporučujeme omezit kouření, které k dráždivému kašli přispívá.

Vlhčí vzduch je příznivý pro dýchací cesty
Vlhčí vzduch v pokoji podporuje správnou funkci dýchacích cest

Na suchý kašel často může navazovat kašel vlhký. Jak si poradit s ním? Přečtěte si náš článek, ve kterém se léčbě vlhkého kašle věnujeme.

Levopront obsahuje levodropropizin. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Levopront

Můžete vyzkoušet Levopront, který vám rychle uleví od suchého a dráždivého kašle.

Související články