Léčíme kašel

Grafika
Grafika na stránce

Jak na vlhký kašel? Zbavte průdušky hlenu

Vlhký kašel se objevuje nejčastěji ke konci onemocnění, kdy ještě stále nemáte vyhráno. Doprovází ho zahlenění a při léčbě je důležité organismus ve vykašlávání hlenu podporovat. Přečtěte si, jak si usnadnit vykašlávání a jaké tipy vyzkoušet, abyste kašel s hleny porazili.
Vlhký kašel

Kašel, rýma a knedlík v krku

Během zápasení s vlhkým kašlem cítíte tlak na průduškách, zahlenění a kašel doprovází rýma nebo zánět dutin. Úleva v podobě vykašlávání hlenu je často v nedohlednu a průběh onemocnění nepříjemně naruší každodenní fungování.

Při domácí léčbě je důležité podporovat vykašlávání vznikajících hlenů, čímž se pročistí dýchací cesty. Skvělého pomocníka představuje Erdomed 225 mg, navíc svou rozpustnou formou přispívá k dodržování pitného režimu, který je při léčbě nezbytný.

Pokud vaše potíže s dýchacími cestami přetrvávají více než 14 dní nebo vykašláváte s hlenem krev, vyhledejte lékaře. Vlhký kašel se spojuje především s nachlazením, ale projevuje se také při zánětu průdušek, zápalu plic, černém kašli nebo astmatu.

Vnímáte na sobě některý z příznaků? Krátký test vám napoví, s jakým druhem kašle zápolíte.

Bylinky napomůžou ředění hlenu a vykašlávání
Bylinky jako lípa, sedmikráska nebo tymián napomůžou ředění hlenu a vykašlávání

Co dodržovat při léčbě vlhkého kašle?

Při léčbě vlhkého kašle se držte těchto kroků:

 1. Zvlhčujte vzduch

  Vlhčí vzduch podporuje dýchací cesty. S tím vám pomůže zvlhčovač nebo také sušení mokrého prádla v místnosti. V tomto případě však buďte opatrní na tvorbu plísní, které vašemu zdraví neprospívají.

 2. Větrejte

  Pravidelně doma větrejte, a to hlavně před spaním. Bude se vám lépe dýchat a spát.

 3. Pořiďte si Erdomed 225 mg

  Pro účinnou úlevu sáhněte po léku Erdomed 225 mg, který hlen rozpouští, nezvyšuje jeho objem a podporuje vykašlávání. Působí protizánětlivě a pomáhá předcházet další infekci. Lék můžete užívat s antibiotiky, jejichž účinek Erdomed posiluje.

 4. Dostatečně pijte

  Myslete na pitný režim. Dostatek tekutin je důležitý pro ředění hlenu, ideální může být bylinkový čaj z lípy nebo sedmikrásky.

 5. Inhalujte

  Vyzkoušejte inhalaci vodní páry nebo bylinných kapek, které mají na kašel s hleny příznivé účinky. Účinná je slaná voda, odvar z tymiánu nebo heřmánku.

 6. Omezte kouření

  Doporučujeme omezit kouření, které léčbu vlhkého kašle výrazně zpomaluje a přispívá ke zhoršení stavu.

Inhalace vodní páry
Inhalace vodní páry nebo bylinných odvarů má na vlhký kašel příznivé účinky

Cítíte sucho v krku, přepadá vás dráždivé kašlání a nevykašláváte žádný hlen? Podívejte se na 7 tipů, jak se rychle zbavit suchého kašle.Erdomed 225 mg granule pro perorální suspenzi obsahuje léčivou látku erdostein. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárně bez lékařského předpisu.
Erdomed 225mg

Erdomed 225 mg

Můžete vyzkoušet lék Erdomed 225 mg, který ředí hlen, aniž by zvyšoval jeho objem a usnadní vám vykašlávání.

Související články